WYCIECZKA DO DANII

Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do wpłaty raty I w wyskości 700 zł do końca lutego 2018 r.

Wpłaty przyjmują Pani Alina Starostka i Pani Katarzyna Zych.

Autor: grzegorzg 2018-01-20

FERIE ZIMOWE 2018

UWAGA! Studium Menadżerskie

Zajęcia Studium Menadżerskiego dla klas 1,2 i 3 zostają przełożone z dnia 20 stycznia na 27 stycznia 2018 r.

Marta Rodo

Spotkania z nauką

W grudniu identyfikowaliśmy barwniki roślinne (chlorofil, karoten, ksantofile), obserwowaliśmy proces fotosyntezy a także robiliśmy pranie ręczne w oleju roślinnym. W tym miesiącu czas na zmierzenie się z niszczącą i budującą siłą lodu!!! Masz tę moc? - jeśli tak, to zapraszamy już w ten piątek na godzinę 15.00 do sali 2 (zapisy w sekretariacie szkoły).

Projekt kulturalny w klasie MYP w gimnazjum Dwujęzycznym w Tarnowie

Uczniowie klasy 2ag- klasy z programem MiddeYears Programme- brali udział w projekcie "Nauczyciel z kulturą". Celem projektu ‘Nasza własna sztuka- uczniowie w roli scenarzystów, reżyserów oraz aktorów’ było rozpropagowanie języka angielskiego wśród uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych poprzez zainteresowanie teatrem, kulturą krajów anglojęzycznych oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego metodą dramy.

Zwieńczeniem projektu było przedstawienie, które było autorskim dziełem wszystkich uczniów, zatytułowane "Between the wor(l)ds". Akcja sztuki toczyła się pomiędzy światami (between the worlds), ale również "pomiędzy słowami" (between the words). Główna bohaterka Mia- uczennica szkoły podobnej do każdej innej zostaje uprowadzona, gdyż złe moce pragną by uczniowie zaprzestali odnajdywania wartości, mądrości oraz wsparcia w książkach i ich sile. Aby Mia została odnaleziona jej koledzy muszą przemierzyć inne równoległe światy, w których spotykają bardziej lub mniej przychylne im postacie. ‘Dziwne rzeczy się dzieją..,’ jak mówi narrator. W trakcie sztuki można było zwrócic uwagę na wartości oraz mądrości , wypowiadane lub zasłyszane przez bohaterów, które doprowadzają ich coraz bliżej do rozwiązania zagadki zniknięcia ich koleżanki.

W przedstawieniu brali również udział zaproszeni goście, m.in. Pan Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie - Artur Puciłowski, Pani Dyrektor Halina Pasternak, Pani wice-dyrektor Beata Klimkiewicz-Świder, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Tarnowie, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Bernadetta Walczak oraz nauczyciele i uczniowie szkoły, jak też rodzice, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego im. Św. Kingi w Tarnowie.

Autor: grzegorzg 2018-01-17

Złote pływaczki z II LO

Wielkim sukcesem uczennic II LO zakończyły się Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu szkół ponad gimnazjalnych. Trzeci rok z rzędu Mistrzynią Tarnowa na dystansie 50m stylem dowolnym została Karolina Schab z klasy 3e. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajęła  Zuzanna Derus z klasy 1f. Pierwsze miejsce i złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła Marcelina Warecka z klasy 1c. Ogromną niespodziankę sprawiły nasze dziewczęta zwyciężając w konkurencji sztafetowej 6x50m stylem dowolnym zostając Mistrzyniami Tarnowa. Dziewczyny płynęły w składzie: Karolina Schab, Natalia Gogola, Anna Nowak, Marcelina Warecka, Klaudia Żurawska, Zuzanna Derus oraz rez. Małgorzata Bąk.

WIĘCEJ INFORMACJI....

Autor: grzegorzg 2018-01-16

Konkurs Wiedzy Chemicznej

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie:

1. Izabela Dobranowska kl. 3e
  2. Jakub Sikorski kl. 3e

zostali finalistami konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Zakład Dydaktyki Chemii przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

Autor: grzegorzg 2018-01-12

Etap okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego odbędzie się w piątek 12 stycznia w godz. 10 – 11.30 w sali nr 1.

Autor: grzegorzg 2018-01-11