Małopolska Chmura Edukacyjna - zajęcia weekendowe

W związku z realizacją projektu pod nazwą „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania ”  zostanie przeprowadzony nabór uczestników do w/w projektu na  warsztaty weekendowe w  terminie 07 grudzień- 09 grudzień 2018 roku.

Warsztaty odbędą się w ramach 14 obszarów tematycznych prowadzonych przez następujące uczelnie:

1. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej –  informatyka,
  2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – chemia, język angielski,
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie -  przedsiębiorczość, matematyka z elementami rachunkowości,
  4. Politechnika Krakowska - chemia,
  5. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – język angielski, język niemiecki, język francuski,
  6. Uniwersytet Jagielloński – matematyka, biologia, geografia,
  7. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – informatyka, fizyka.

Uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w warsztatach są zobowiązani do zapoznania się   ze szczegółowym regulaminem, umieszczonym na stronie internetowej szkoły oraz dostępnym w sekretariacie szkoły  a także wypełnieniem załączonego  formularza zgłoszenia i złożenia go jak najszybciej wraz  z wymaganymi dokumentami do sekretariatu szkoły .
Decyduje kolejność zgłoszeń , ilość miejsc ograniczona.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Autor: grzegorzg 2018-10-04

MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA - REKRUTACJA

Rozpoczął się nabór uczestników chcących wziąć udział w projekcie „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów ZSO nr 2 w Tarnowie cz. 2” w ramach przedsięwzięcia Małopolska Chmura Edukacyjna.

Tegoroczna edycja skierowana jest do uczniów klas 1f i 2f w obszarze tematycznym: „Rozwijanie kompetencji uczenia się” Formularze należy składać w sekretariacie szkoły do 08.10.2018 r .

Dokumenty do pobrania tutaj:

Lista zakwalifikowanych będzie opublikowana na stronie szkoły w zakładce MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA.

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz szkołami ponadgimnazjalnymi.

Autor: grzegorzg 2018-10-02

Biblioteka szkolna zaprasza

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała w tym roku fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na początku września sfinalizowaliśmy zamówienie i od kilku dni czeka na Was 805 nowych książek.Znajdziecie sporą dawkę fantastyki, literatury obyczajowej i young adult.

Zapraszamy także amatorów kryminałów i thrillerów, powieści historycznych oraz literatury popularnonaukowej. Uzupełnione zostały także lektury szkolne i tomiki poezji.

Warto podkreślić że zakupy były robione w oparciu o Wasze propozycje, które zbierane były w czerwcu.

Katarzyna Gołąb, Klaudia Boruch

Autor: grzegorzg 2018-10-02

JEDNORAZOWE STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA TARNOWA DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW

Stypendium skierowane jest:

1. do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI), gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych publicznych bądź niepublicznych dla dzieci i młodzieży mających siedzibę na terenie Gminy Miasta Tarnowa (bez względu na miejsce zamieszkania) – w tym przypadku wnioskodawcą jest dyrektor szkoły, rodzic, opiekun prawny lub pełnoletni uczeń.
  2. do uczniów będących mieszkańcami Gminy Miasta Tarnowa a uczących się w szkołach, o których mowa wyżej a mających swoją siedzibę poza granicami Gminy Miasta Tarnowa – w tym przypadku wnioskodawcą jest rodzic lub inny przedstawiciel ustawowy ucznia lub sam pełnoletni uczeń.

Prawo do ubiegania się o stypendium przysługuje uczniom, legitymującym się co najmniej oceną dobrą z zachowania i co najmniej średnią ocen 4,0 oraz spełniającym jeden z następujących warunków:

• wykazali się wybitnymi osiągnięciami naukowymi;
  • wykazali się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi.

O stypendium sportowe można ubiegać się jedynie w Wydziale Sportu Urzędu Miasta Tarnowa.

Warunkiem przyznania stypendium jest spełnienie przesłanek, o których mowa w regulaminie w roku szkolnym poprzedzającym przyznanie stypendium tj. w okresie od 1 września do 31 sierpnia.

Termin składania wniosków: do 30 listopada 2018 r. Szczegółowe informacje oraz wniosek do pobrania dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Miasta Tarnowa:

Anna Zygucka

Autor: grzegorzg 2018-10-01

Wycieczka na Litwę

Organizujemy wycieczkę na Litwę (Wilno-Kowno-Troki 3-6 kwietnia 2019r.) Zgłoszenia u pana Jarosława Stycha, pana Tomasza Hutniczaka i pani Lilianny Pyzińskiej-Stych. Do 20 października wpłata 100 zł.

Autor: grzegorzg 2018-09-30

WYCIECZKA DO WŁOCH

Ruszyły zapisy na wycieczkę międzywydziałową! W tym roku odwiedzimy piękne, ciepłe Włochy,zgłoszenia jak najszybciej u pani Katarzyny Zych oraz pani Aliny Starostki.

Autor: grzegorzg 2018-09-28

Zajęcia Międzyszkolnego Olimpijskiego Koła Informatycznego

W piątek 28.09.2018r. odbędą się spotkania grupy średniej (III LO s.16) i olimpijskiej (III LO s.14), zajęcia grup podstawowych (IILO s.22, II LO s.21, III LO s.16) są odwołane. Zapraszamy w przyszłym tygodniu.

Robert Zieliński

Autor: grzegorzg 2018-09-26

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2018

Już 28 września 2018 r. odbędzie się po raz dwunasty Małopolska Noc Naukowców. Jest to wydarzenie, w którym nasza szkoła uczestniczy po raz piąty. Nocne pokazy, warsztaty, prezentacje, konkursy, wykłady i inne atrakcje czekają na wszystkich miłośników nauki. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału.

PROGRAM MAŁOPOLSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW 2018

Autor: grzegorzg 2018-09-25