III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny

Już niedługo rozpoczyna się #codeweek a wraz z nim III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hackathon Hack Heroes dla uczniów szkół średnich z całej Polski, który po raz kolejny organizujemy we współpracy z SAP

• Tegoroczne zmagania młodych programistów odbędą się w dniach od 6 października do 21 października.
  • 5 października zostanie podany temat prac
  • Pula nagród w tym roku to aż 10 000 zł
  • Więcej informacji, regulamin i rejestracja na stronie http://hackheroes.pl/

Uwaga! W tym roku nagradzamy nie tylko zespoły, ale także prowadzących je nauczycieli.

• Czekamy na zgłoszenia drużyn z całej Polski.

Rejestracja: http://bit.ly/2oL3Ek0

Autor: grzegorzg 2018-09-25

Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna 2018"

Wnioski przyjmowane są w szkole do 28 września 2018 r.
 Anna Zygucka
Autor: grzegorzg 2018-09-24

Akcja: "Pomoc dla zwierząt"

W dniach od 24.09 do 27.09 (tj. od poniedziałku do czwartku) w naszej szkole odbędzie się akcja pomocy zwierzętom pod patronatem klasy IIIE i IIIbg. W pudełku obok portierni można składać karmę dla psów i kotów, makarony, miski, zabawki i koce. Zebrane przedmioty i jedzenie zostaną przekazane tarnowskiemu Azylowi.
Zachęcamy do pomocy zwierzętom, klasy IIIE i IIIbg

Autor: grzegorzg 2018-09-21

Regionalny Program Stypendialny 2018/2019

Anna Zygucka
Autor: grzegorzg 2018-09-20

Wirtualne koło matematyczno - logiczne

Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie serdecznie zaprasza młodzież do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego  eMIL 21.

• Na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne.
  • Zaproszenie kierujemy do wszystkich uczniów powyżej 13-tego roku życia.
  • Każdy uczeń dołącza do koła całkowicie ZA DARMO
  • Pracujemy wyłącznie przez Internet (e-learning).
  • Koło będzie trwało od 8 października do 11 stycznia (to jest już 21. edycja).

Już teraz można odwiedzić stronę, zalogować się jako gość i zobaczyć
DEMO: http://upel.agh.edu.pl/kola/

Aby zgłosić ucznia na koło eMiL 21 wystarczy  wysłać email na adres: Michał Oczko:  oczko@agh.edu.pl
W zgłoszeniu należy podać  imię i nazwisko ucznia, nazwę szkoły z adresem oraz koniecznie adres email ucznia (potrzebny do komunikacji podczas zajęć). Liczba miejsc jest ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do udziału!

Autor: grzegorzg 2018-09-18

OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII - coś dla każdego!

Dnia 18 września tj. wtorek w godzinach 10:30 - 12:30 odwiedzać nas będą w   szkole, na lekcjach, Ambasadorzy Olimpiady Zwolnieni z Teorii, czyli laureaci tejże olimpiady z lat poprzednich. Poprowadzą oni kilkuminutowe prezentacje w klasach, inspirując Was drodzy uczniowie do zrealizowania jakiegoś projketu społecznego, który rozwiąże prawdziwy problem danej społeczności. Chodzi tutaj o zaangażowanie Was- uczniów, a także lokalnych mediów i partnerów do wsparcia Was w realizacji waszego projektu społecznego, który finalnie zakończy się otrzymaniem przez Was certyfikatów olimpiady, które są wysoce cenione przez rekrutujących na uczelnie a potem przez najlepszych pracodawców. Jeśli Wasz projekt zostanie uznany za jeden z lepszych to możecie dodatkowo dostać nagrodę z rąk Prezydenta lub Premiera.

Zachęcamy Was uczniowie do zainteresowania się tematem a nauczycieli prosimy o wyrażenie zgody na wejście Ambasadorów w tym dniu na Wasze zajęcia.

Autor: alipinska 2018-09-16

Europejski Parlament Młodzieży (EYP Poland)

Miło nam poinformować, że w dniach 5-9 września uczennice naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Kawalec były uczestniczkami prestiżowej XV Sesji Selekcyjnej Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Białymstoku. Uczennice z klasy III C w składzie: Daria Bajorek, Aleksandra Gnutek, Małgorzata Kupiec, Gabriela Kural, Joanna Ścibior oraz Weronika Szpak, przy wsparciu finansowym Rady Rodziców, reprezentowały naszą szkołę i miasto. Gratulujemy udziału w w/w wydarzeniu!

Autor: grzegorzg 2018-09-14

WYBORY DO SAMORZĄDU

Osoby, które chcą kandydować do prezydium Samorządu Uczniowskiego LO powinny dostarczyć wymagane dokumenty do p. M. Kosteckiej do dnia 21. 09. 2018 r.

Kandydować może każdy uczeń z klasy I, II, który:

• uzyskał w poprzednim roku szkolnym oceną bardzo dobrą lub wzorową z zachowania,
  • posiada pozytywną opinię samorządu klasowego podpisaną przez wychowawcę klasy,
  • zebrał 60 podpisów osób popierających jego zgłoszenie.
Autor: alipinska 2018-09-13