,,Biała Wstążka”

W dniach 27 listopada – 1 grudnia br. nasza szkoła włącza się w kampanię profilaktyczną ,,Biała Wstążka”. Tydzień bez przemocy, to organizowane już po raz kolejny święto upowszechniające ideę życia bez przemocy i agresji. Zapraszamy do udziału wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na zachowania, naruszające prawo każdego człowieka, do życia w poczuciu bezpieczeństwa.

30 listopada 2017 r. czwartek, to „Biały dzień” w naszej szkole.
Uczniowie i nauczyciele proszeni są o założenie w tym dniu ubrań w białym kolorze, jako wyraz sprzeciwu wobec stosowania przemocy i agresji.

Autor: grzegorzg 2017-11-27

"Wszystkie dzieci są kochane"

Zapraszamy wszystkich do udziału w szlachetnej akcji "Wszystkie dzieci są kochane", która w naszej szkole odbywa się każdego roku.

Prosimy, aby każda klasa przygotowała przynajmniej 1 paczkę.

Wasze podarunki zostaną wręczone dzieciom z ubogich rodzin oraz tym, które są chore i znajdują się w ośrodkach terapeutycznych.

Standard paczki (wykaz produktów):

• maskotka,
  • słodki Mikołaj (czekoladowy lub piernikowa miniaturka),
  • batoniki (4 szt.),
  • czekolady (2szt.),
  • cukierki czekoladowe (ok. 20dkg.),
  • paluszki (2 paczki),
  • soczki owocowe (2 małe kartoniki),
  • gumy do zucia (2 opakowania),
  • wafle lub herbatniki maslane ( 2 paczki),
  • biszkopty (2 paczki),
  • lizaki (4 szt.),
  • jabłka (3szt.),
  • pomarańcze (3szt.),
  • żelki (2 opakowania),
  • notes lub zeszyt (2 sztuki),
  • długopisy (2 szt.),
  • kredki lub farbki - 1 komplet,
  • książka (bajka),
  • kolorowanka (1szt.).

Paczki będą odbierane codziennie do 1 grudnia przez Jerzego Małka (kl. 2c)

Autor: alipinska 2017-11-26

FINAŁ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIOSENKI EUROWIZJI JUNIOR – GŁOSUJ NA ALICJĘ REGA UCZENNICĘ KLASY II B GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNEGO

Autor: grzegorzg 2017-11-25

Spotkanie z przedstawicielem Konsulatu USA w Krakowie

W czwartek odbyło się spotkanie z przedstawicielem Konsulatu USA w Krakowie Panią Marią Brzostek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1f, 2c i 3c. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat uniwersytetów amerykańskich oraz życia studenckiego w Stanach Zjednoczonych. Mieli też możliwość zadawania pytań na tematy dotyczące zasad składania podań na uczelnie w Stanach Zjednoczonych.

Autor: grzegorzg 2017-11-24

Nowy numer gazetki

Polecamy nowy numer gazetki, a w nim: Warsaw Comic Con, recenzja filmu Moonlight, prawosławny skrawek Tarnowa, taniec towarzyski, poezja i wiele innych!

Autor: alipinska 2017-11-24

„Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania ”

W związku z realizacją projektu pod nazwą „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania ”  zostanie przeprowadzony nabór uczestników do w/w projektu na  warsztaty weekendowe z przedmiotów: informatyka, matematyka,matematyka z elementami rachunkwości, biologia, chemia, j. angielski, fizyka,  przedsiębiorczość .
Warsztaty odbędą się w terminie od 1 do 3 grudnia 2017 r.
Uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w warsztatach są zobowiązani do zapoznania się   ze szczegółowym regulaminem, umieszczonym na stronie internetowej szkoły oraz dostępnym w sekretariacie szkoły  a także wypełnieniem załączonego  formularza zgłoszenia i złożenia go wraz wymaganymi dokumentami do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 listopada.
Nauczyciele odpowiedzialni za poszczególne obszary tematyczne:

• informatyka – p. Grabias
  • matematyka – p. Ciuruś
  • biologia – p. Kozioł
  • chemia- p.Homińska
  • j. angielski – p.Kapustka
  • fizyka – p.Komorowski
  • przedsiębiorczość- p.Kostecka

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły 28 listopada 2017r.

Autor: grzegorzg 2017-11-21

W dniach 21 - 23 listopada wejście do szkoły - z powodu matur próbnych - od ulicy Szpitalnej

Autor: grzegorzg 2017-11-17

Szkolne Koło Tatralne

Dziś, 17 listopada, od godziny 16.00, w sali 12, odbędzie się spotkanie szkolnego koła teatralnego. Wystawiamy spektakl na podstawie sztuki Moliera „Mieszczanin szlachcicem”. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Lilianna Pyzińska – Stych i Alina Starostka

Autor: grzegorzg 2017-11-17