"Spotkanie z nauką"

Uwaga! W ten piątek, 17 listopada, zapraszamy na "Spotkanie z nauką" na godzinę 15.00 do sali 15.

Tym razem, w ramach wspólnych zajęć z chemii i geografii, będziemy kruszyć minerały i skały, a także zbudujemy jaskinię.

Jaskiniowcy przybywajcie! (zapisy w sekretariacie szkoły)

Autor: grzegorzg 2017-11-15

Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

Dnia 13.XI.2017 roku zostały rozegrane Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. Drużyna Gimnazjum Dwujęzycznego w składzie: Aleksandra Mróz , Jakub Wąs i Kacper Kuca z 3bg oraz Jakub Radziszewski z kl. 2ag zdobyła srebrny medal ulegając SP nr 1 jednym punktem. Wielkie gratulacje dla całej drużyny naszego gimnazjum!

Autor: grzegorzg 2017-11-14

Olimpiada Języka Angielskiego

13 listopada o godz. 9.00 odbędzie się szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego dla licealistów. Wyszystkich zapisanych uczniów zapraszamy do sali numer 4.

Opiekun: Magdalena Jeleń

Autor: grzegorzg 2017-11-09

Narodowe Święto Niepodległości w II LO:

- Koncert Niepodległości czyli występy naszych młodych, zdolnych artystów: Julii Mytnik, Natalii Szwajnos, Daniela Schuju, Łucji Matug, Matyldy Smoleń i Alicji Regi.

- Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej absolwentom naszej szkoły, których życie było walką o wolność: Henrykowi Sucharskiemu, Ferdynandowi Zarzyckiemu, Jerzemu Braunowi, Wiktorowi Tadeuszowi Badowskiemu, Adamowi Boryczce i Stanisławowi Mierzwie.

- Wykład p. Piotra Filipa "Tarnowskie drogi do niepodległości 1867 - 1920"

- odsłonięcie Ławek Pamięci poświęconych czterem absolwentom naszej szkoły zasłużonym w walce o niepodległość w latach 1918-1921.

- zakopanie kapsuły czasu, w której zawarte są nasze spostrzeżenia i obserwacje na temat wolności.

- usypanie „kurhanu” niepodległości i zapalenie przy nim zniczy.

- „biało – czerwona” na ulicach miasta - przemarsz ulicami Tarnowa pod Pomnik Nieznanego Żołnierza z biało – czerwoną flagę i niepodległościowymi okrzykami!

Fotorelacja na Facebooku:

Autor: alipinska 2017-11-09

Euroweek szkoła liderów

Zapraszamy do udziału uczniów liceum w przygotowanej przez Fundację Euroweek z Stowarzyszeniem Euroweek Szkoła Liderów specjalnej edycji programu Euroweek . Zajęcia odbędą się w malowniczo położonej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej w dniach 14-18 czerwca 2018
Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 5 bloków tematycznych:

• „Praca w grupie”
  • „Kierowanie”
  • „Kultury świata”
  •  „Europa – stosunki międzynarodowe”
  • „Liderstwo”.
  • „Studia i praca”

Część zajęć (do 50 %) będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru.
Poziom języka angielskiego zostanie dopasowany do grupy.

WIĘCEJ INFORMACJI.....

Autor: grzegorzg 2017-11-08

Wielki Test o Nieopodległej

Uczestnikami Wielkiego Testu o Niepodległej były drużyny uczniów klas pierwszych i drugich liceum oraz drużyna nauczycieli.

Zwyciężyła drużyna humanistów w składzie: Patryk Tendera (2a), Izabela Kołakowska (2a), Patryk Jewuła (1a) i Aleksandra Jękosz (1a). Gratulujemy!

Drugie miejsce wywalczyli matematycy z geograficznym zacięciem, czyli uczniowie klas 1 i 2d.

Trzecie miejsce ex aequo zdobyły drużyny z klas biologiczno-chemicznych (1e i 2e) oraz drużyna nauczycieli w składzie: Klaudia Boruch, Anna Lipińska, Marek Krawczyk i Waldemar Komorowski.

Fotorelacja na Facebooku szkoły:

Autor: alipinska 2017-11-08

Spotkanie z psychologią

W piątek 10 listopada, w godzinach od 16.00 – 17.20, odbędą się w II Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie( ul. Mickiewicza 16) w sali nr 14 zajęcia z psychologii dla uczniów gimnazjów oraz VII klas szkół podstawowych. W ten sposób chcielibyśmy zainaugurować comiesięczne „Spotkania z Humanistyką” w II LO. Zajęcia poprowadzi psycholog, pani Paula Pilarska, nt:

„Czy warto być nonkonformistą?”

W zajęciach nt. konformizmu uczennice i uczniowie będą mieli okazję dowiedzieć się, jak kształtuje się konformizm (uległość wobec innych ludzi). Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto postępować nonkonformistycznie i kiedy konformizm jest zagrożeniem, a kiedy nam pomaga. Spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego niektórzy ludzie krzywdzą innych. Jak wpływa na nas kultura, w której żyjemy? Poznamy klasyczne badania z zakresu psychologii społecznej, które w istotny sposób wpłynęły na rozwój psychologii i znacznie pogłębiły wiedzę o zachowaniu człowieka. Poznamy metody badawcze, jakimi posługują się psychologowie. Spróbujemy też krytycznie przyjrzeć się tymże metodom naukowym.

Kolejne spotkanie z psychologią już 9 grudnia, w piątek, w godzinach  od 16. 00– 17.00, w sali 14, nt:  „Jak działa mózg nastolatka?”

Przyjdź i dowiedz się więcej!!! Poznaj szkołę średnią, w której na lekcjach możesz zgłębiać tajniki psychologii!!!

Autor: grzegorzg 2017-11-07

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Etap szkolny Olimpiady Lingwistyki Matematycznej odbędzie się w dniu 9 listopada w godz. 8-10 w salach 01, 03, 05. Uczniowie, którzy zgłosili udział w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej proszeni są o przybycie do sal o godz. 7:55.

Autor: grzegorzg 2017-11-07