Regionalny Program Stypendialny 2018/2019

Anna Zygucka
Autor: grzegorzg 2018-09-20

Wirtualne koło matematyczno - logiczne

Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie serdecznie zaprasza młodzież do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego  eMIL 21.

• Na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne.
  • Zaproszenie kierujemy do wszystkich uczniów powyżej 13-tego roku życia.
  • Każdy uczeń dołącza do koła całkowicie ZA DARMO
  • Pracujemy wyłącznie przez Internet (e-learning).
  • Koło będzie trwało od 8 października do 11 stycznia (to jest już 21. edycja).

Już teraz można odwiedzić stronę, zalogować się jako gość i zobaczyć
DEMO: http://upel.agh.edu.pl/kola/

Aby zgłosić ucznia na koło eMiL 21 wystarczy  wysłać email na adres: Michał Oczko:  oczko@agh.edu.pl
W zgłoszeniu należy podać  imię i nazwisko ucznia, nazwę szkoły z adresem oraz koniecznie adres email ucznia (potrzebny do komunikacji podczas zajęć). Liczba miejsc jest ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do udziału!

Autor: grzegorzg 2018-09-18

OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII - coś dla każdego!

Dnia 18 września tj. wtorek w godzinach 10:30 - 12:30 odwiedzać nas będą w   szkole, na lekcjach, Ambasadorzy Olimpiady Zwolnieni z Teorii, czyli laureaci tejże olimpiady z lat poprzednich. Poprowadzą oni kilkuminutowe prezentacje w klasach, inspirując Was drodzy uczniowie do zrealizowania jakiegoś projketu społecznego, który rozwiąże prawdziwy problem danej społeczności. Chodzi tutaj o zaangażowanie Was- uczniów, a także lokalnych mediów i partnerów do wsparcia Was w realizacji waszego projektu społecznego, który finalnie zakończy się otrzymaniem przez Was certyfikatów olimpiady, które są wysoce cenione przez rekrutujących na uczelnie a potem przez najlepszych pracodawców. Jeśli Wasz projekt zostanie uznany za jeden z lepszych to możecie dodatkowo dostać nagrodę z rąk Prezydenta lub Premiera.

Zachęcamy Was uczniowie do zainteresowania się tematem a nauczycieli prosimy o wyrażenie zgody na wejście Ambasadorów w tym dniu na Wasze zajęcia.

Autor: alipinska 2018-09-16

Europejski Parlament Młodzieży (EYP Poland)

Miło nam poinformować, że w dniach 5-9 września uczennice naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Kawalec były uczestniczkami prestiżowej XV Sesji Selekcyjnej Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Białymstoku. Uczennice z klasy III C w składzie: Daria Bajorek, Aleksandra Gnutek, Małgorzata Kupiec, Gabriela Kural, Joanna Ścibior oraz Weronika Szpak, przy wsparciu finansowym Rady Rodziców, reprezentowały naszą szkołę i miasto. Gratulujemy udziału w w/w wydarzeniu!

Autor: grzegorzg 2018-09-14

WYBORY DO SAMORZĄDU

Osoby, które chcą kandydować do prezydium Samorządu Uczniowskiego LO powinny dostarczyć wymagane dokumenty do p. M. Kosteckiej do dnia 21. 09. 2018 r.

Kandydować może każdy uczeń z klasy I, II, który:

• uzyskał w poprzednim roku szkolnym oceną bardzo dobrą lub wzorową z zachowania,
  • posiada pozytywną opinię samorządu klasowego podpisaną przez wychowawcę klasy,
  • zebrał 60 podpisów osób popierających jego zgłoszenie.
Autor: alipinska 2018-09-13

Międzyszkolne Olimpijskie Koło Informatyczne

Uczniów zainteresowanych, nauką programowania i przygotowaniem do startu w Olimpiadzie Informatycznej, zapraszamy na zajęcia Międzyszkolnego Olimpijskiego Koła Informatycznego w każdy  piątek w godz. 16.30-19.00. Pierwsze spotkanie odbędzie się  14.09.2018 r. według następującego  harmonogramu:

• sala 24 III LO grupa początkująca,
  • sala 16 III LO grupa średniozaawansowana (wszystkie osoby po grupie początkującej),
  • sala 14 III LO grupa olimpijska (jej uczestnicy proszeni są o zabranie laptopów),
  • sala 22 II LO  grupa początkująca,
  • sala 21 II LO Mickiewicza 16,  grupa początkująca, (osoby ze szkół podstawowych i gimnazjów).

Zapraszam  Robert Zieliński (robertzielinski12@gmail.com)

Autor: grzegorzg 2018-09-12

Olimpiady

Uczniowie zainteresowani udziałem w olimpiadzie:
a)    Geograficznej - www.olimpiadageograficzna.edu.pl
b)    Przedsiębiorczości - www.olimpiada.edu.pl
c)    Wiedzy Ekonomicznej - www.owe.pte.pl
proszeni są o zapoznanie się z regulaminem i wymogami poszczególnych olimpiad.

Do dnia 20 września należy zgłosić się do p. M.Kosteckiej, Wiedzy Ekonomicznej - p.T.Skrzyński.

Autor: alipinska 2018-09-12

Kiermasz podręczników

W dniach od 6 do 11 września 2018 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz podręczników organizowany przez SU”Hetmanka”
Zainteresowanych sprzedażą prosimy o dostarczanie książek do pomieszczenia obok biblioteki (II piętro) na długiej przerwie 6 września (czwartek) i 7 września (piątek). Każda książka musi mieć naniesione ołówkiem nazwisko właściciela oraz żądaną cenę. Wszyscy sprzedający muszą dostarczyć także spis książek ( KARTKA A-4), w którym należy umieścić:
•    imię i nazwisko właściciela, klasę,
•    tytuł oraz cenę przy każdym podręczniku.

Sprzedaż książek odbędzie się 10 (poniedziałek) – 11 (wtorek) września 2018 od 9:00 do 14:00.

Spółdzielnia Uczniowska "Hetmanka"

Autor: alipinska 2018-09-04