ZSO nr 2
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami (Adam Mickiewicz)

O SZKOLE

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie
ul. Mickiewicza 16

tel./fax: (014)655-88-95
księgowość: 655-88-94
E-mail: sekretzso2@umt.tarnow.pl
Rada Rodzicow
e-dziennik
MATURA 2019
 Strona klasy IB
Jedyna klasa z maturą międzynarodową w Tarnowie!
Gimnazjum Dwujęzyczne
MYP

GODZINY ZAJĘĆ

0. 7.10 - 7.55
1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35 - długa przerwa
3. 9.45 - 10.30
4. 10.35 - 11.20 - długa przerwa
5. 11.35 - 12.20
6. 12.25 - 13.10
7. 13.15 - 14.00
8. 14.05 - 14.50
9. 14.55 - 15.40
10. 15.45 - 16.30

PRZYDATNE LINKI

 
  OKE
 
  CKE
 
 
 

WSPÓŁPRACA

              

                     

Projekty

ZINTEGROWANA POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA

24 listopada 2010 r. w Gimnazjum Dwujęzycznym odbyło się współzawodnictwo szkół gimnazjalnych realizowane w ramach programu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. 
W zawodach wzięły udział trzy szkoły: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 6 oraz Gimnazjum Dwujęzyczne.
Program został opracowany w celu:


  1. Uwrażliwienia młodzieży na aspekt bezpieczeństwa-odpowiedzialności za siebie  
    i innych.
  2. Podniesienia sprawności fizycznej uczniów.
  3. Wyrabiania pozytywnych postaw i wzbudzania motywacji do aktywnego stylu życia.  


Współzawodnictwo obejmowało:


  1. Konkurs na plakat ph. „ Zagrożenia życia ”.  
  2. Konkursy sportowe w formie wyścigów rzędów.
  3. Konkurs rozwiązywania krzyżówek nt. zdrowia i zdrowego stylu życia.  W ogólnej klasyfikacji najwięcej punktów uzyskała drużyna z Gimnazjum nr 6, zajmując I miejsce.
II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego.
III miejsce drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 2
Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa.
Dziękujemy za udział i zaangażowanie.

 

Mam haka na raka

Program „Mam Haka na Raka” jest ogólnopolskim programem edukacyjnym skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Istotą „Mam Haka na Raka” jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do ich najbliższego otoczenia. Dzięki realizowanym akcjom młodzi ludzie mogą realnie wpłynąć na nastawienie Polaków wobec chorób nowotworowych – mogą sprawić, że dorośli przestaną uciekać od problemu, a zamiast tego zaczną zapobiegać chorobom poprzez odpowiednią profilaktykę.

W pierwszym etapie „Mam Haka na Raka” członkowie zespołów, które przystąpiły do programu, zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat profilaktyki i leczenia nowotworów. Następnie zdobytą wiedzę muszą przekazać jak największej liczbie osób nie tylko w swojej szkole, ale także w swoim środowisku lokalnym m.in. przeprowadzając wykłady, tworząc plakaty, ulotki, organizując koncerty czy zbiórki maskotek. Całą dokumentację z przeprowadzonych działań zespoły przesyłają w formie sprawozdania do Biura Organizacyjnego.

Kongres Uczniów Szkół Gimnazjalnych

"Kongres Uczniów Szkół Gimnazjalnych, to organizacja zrzeszajaca gimnazjalistów z miasta Tarnowa, systematycznie rozszerzająca obszar swojego działania. Jej istnienie umożliwia młodzieży wymianę poglądów dotyczących problematyki polityczno-społecznej oraz szeroko rozumianego życia uczniowskiego, przygotowując ją tym samym do przyszłego, czynnego udziału w życiu publicznym naszego kraju. W celu uzyskania dokładniejszych informacji o samym Kongresie oraz jego aktualnej działalności, prosimy skorzystać z poniższego linku, przenoszącego bezpośrednio na stronę internetową naszej organizacji."

Strona Kongresu Uczniów Szkół Gimnazjalnych 

Zakochani w Tarnowie

10 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników II edycji projektu młodzieżowego „Zakochani w Tarnowie”. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest stowarzyszenie KANON. W pierwszej edycji młodzież dwóch tarnowskich szkół przygotowała i wystawiła sztukę teatralną „Miłość zapisana w pamiętniku”. Do kolejnej projektu zaproszono przystąpiła grupę uczniów z dwóch kolejnych tarnowskich szkół – ZSO im. Szczepanika i II LO

Więcej informacji...... 

Tarnowska Liga Debatancka

Rusza „Tarnowska Liga Debatancka”

Idea debat oksfordzkich narodziła się na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii już w XVIII w., kiedy to debaty w elitarnych szkołach czy na uniwersytetach Anglii i Szkocji przygotowywały ich uczestników do przyszłego występowania w roli parlamentarzystów. 
Debaty oksfordzkie to konfrontacja zwolenników i przeciwników dotycząca konkretnej sprawy, problemu, która jest prowadzona według określonych zasad (zachowana kolejność, limity czasowe wypowiedzi, forma atak-obrona). Służy nie tyle przekonaniu słuchaczy do określonej opcji, ile do zwiększenia wiedzy na dany temat.

WIĘCEJ INFORMACJI.... 

 

 

 

 

Bliżej siebie

BLIŻEJ SIEBIE - ROK 2012

 

Konrad Kudłacz

Bardzo blisko siebie...Do Tarnowa zawitała w końcu wiosna. Śnieg sukcesywnie ustępuje żywej zieleni świeżej trawy. Topniejąc, odsłania czarny jęzor asfaltu i psie odchody na trawnikach. Słupek rtęci leniwie przekracza granice zera stopni, popędzany przez strumień wrzących promieni, rzucanych nań przez słońce .Osowiała młodzież niechętnie przekracza próg szkoły, bowiem w naszej strefie czasowej dochodzi właśnie ósma. Jestem tam i ja. To, co mnie wyróżnia spośród tłumu przekraczających ów próg, to -poza nowymi trampkami na nogach- przesadna, wręcz niestosowna dla chwili euforia. Sam nie wiem co mnie tak ekscytuje: czy wizja rozpoczynającego się za kilka godzin weekendu, czy może dzisiejsza wizyta Izraelskiej młodzieży.

 

WIĘCEJ INFORMACJI...

 

 

Internetowa Młodzieżowa Telewizja Obywatelska

„Internetowa Młodzieżowa Telewizja Obywatelska”

Od stycznia do grudnia 2013 pod egidą Fundacji Inicjatyw Twórczych (oraz we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnowie i Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”) będziemy realizować projekt pod nazwą „Internetowa Młodzieżowa Telewizja Obywatelska”.

 

Więcej informacji...... 

Ścieżki dla niepodległej

Wykonanie: Kamil Czarnecki · Projekt graficzny: Maciej Mortek
edunet bip moodle poczta