LICEALIADA 2017 - LEKKOATLETYKA

Złota Paulina, srebrna Ania i brązowy Tomek

W dniu 28.09.2017r. na nowo otwartym  stadionie Błękitnych odbyły się zawody lekkoatletyczne  w ramach Licealiady 2017 Mistrzostwa Tarnowa w lekkoatletyce. Reprezentanci naszej szkoły spisali się na medal, a nawet na wiele medali. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej była Paulina Brzęk z klasy 3d zwyciężając w konkurencji  800m. Dwukrotnie  zdobywając srebrne medale była Ania Kaczówka z klasy 1e na dystansie  400m oraz w skoku w dal.. Trzecie miejsce i medal brązowy zajął Tomasz Karaś z klasy 1d na dystansie 800m. Udane starty na dystansie 100m i i w skoku w dal odnotowała również Kasia Król z klasy 1d, ale niestety nie wystarczyły, aby uplasować się w pierwszej trójce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Turniej Piórnika"

Dnia 4.X.2017 roku na hali TOSiR odbył się " Turniej Piórnika" drużyn mieszanych w piłce siatkowej. W turnieju brały udział wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły. Po zaciętej walce I miejsce zajęła drużyna z klasy Ie , II miejsce klasa  I b, a III miejsce wywalczyła klasa I c. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Karolina Czernecka z klasy Ic, a zawodnikiem Łukasz Tomala z klasy Ib. Oprócz rywalizacji sportowej, spotkanie to było dobra okazją do integracji uczniów klas I w nowej szkole. Dziękujemy rodzicom uczniów, za przygotowanie wspaniałego słodkiego poczęstunku oraz ufundowanie nagród dla wszystkich zespołów. Wielkie gratulacje dla drużyn za emocjonującą walkę i sportową rywalizację !

Turniej zorganizowali nauczyciele wf M. Porębska, I. Mierzwa, R. Porębski.

Szkolny rajd rowerowy

29 września zespół wychowania fizycznego zorganizował szkolny rajd rowerowy do Wierzchosławic. Zwartą grupą wyruszyliśmy z Parku Strzeleckiego w kierunku Wierzchosławic.Na miejscu wspólnie rozpaliliśmy ognisko, spacerowaliśmy ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, piekliśmy kiełbaski, oraz graliśmy w piłkę nożną. Gdy rajd dobiegł końca wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli bezpiecznie do domu.

WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN

W dniu 30.10.2017r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa, której organizatorem Małgorzata Klich. Pierwszym punktem wycieczki był Park Trampolin, gdzie młodzież mogła spożytkować nadmiar swojej energii. Zajęcia rozpoczęły się od solidnej rozgrzewki, którą poprowadził jeden z instruktorów GOJump, następnie uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji znajdujących się w największym parku trampolin w Krakowie. Po świetnej zabawie i intensywnym wysiłku udaliśmy się na ulicę Dietla, gdzie znajdował się Escape Challenge. Tu czekało na nas nie lada wyzwanie, uczniowie zostali podzieleni na 5-6 osobowe grupy i przydzieleni do różnych, specjalnie przygotowanych pokoi. Znajdowało się tam wiele zagadek i podpowiedzi. Zostali w nich zamknięci, by się wydostać musieli rozwiązać wszystkie zagadki i wyjść z pokoju w ciągu 60 minut. Trzeba było wykazać się spostrzegawczością, logicznym myśleniem i umiejętnością łączenia faktów. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Kazimierza, gdzie zjedliśmy również obiad. Spacerując wzdłuż Wału Wiślanego udaliśmy się do naszego ostatniego punktu wycieczki, na Wawel. Wycieczka była bardzo udana, pomimo zmęczenia zadowoleni wróciliśmy do Tarnowa. Opiekunowie wycieczki:Małgorzata Klich, Dorota Słomska, Tomasz Hutniczak, oraz Marta Świątek.

Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

Dnia 13.XI.2017 roku zostały rozegrane Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. Drużyna Gimnazjum Dwujęzycznego w składzie: Aleksandra Mróz , Jakub Wąs i Kacper Kuca z 3bg oraz Jakub Radziszewski z kl. 2ag zdobyła srebrny medal ulegając SP nr 1 jednym punktem. Wielkie gratulacje dla całej drużyny naszego gimnazjum!

LICEALIADA - KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT 2017

Dnia 7 grudnia 2017 roku zostały rozegrane w ramach licealiady mistrzostwa Tarnowa w piłce koszykowej dziewcząt. Nasza drużyna zajęła zaszczytne 3 miejsce  w składzie:

• Czabańska Gabriela – 3d
  • Brzęk Paulina – 3d
  • Świętochowska Julia – 1c
  • Barnaś Aleksandra – 3b
  • Wyleżałek Weronika – 3b
  • Kuc Aleksandra – 3b
  • Motyka Karolina – 1f
  • Dynak Magdalena – 2a
  • Bator Katarzyna -2a

Brązowym medalistkom -  serdecznie gratulujemy.

LICEALIADA - SIATKÓWKA DZIEWCZĄT 2017

Dnia 4 grudnia 2017 zostały rozegrane w ramach licealiady zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Szkołę reprezentowały zawodniczki:

• Brzęk Paulina – 3d
  • Bator Katarzyna -3d
  • Kukułka Patrycja – 2e
  • Ślusarczyk Gabriela – 1c
  • Czarnecka Karolina – 1c
  • Rogoż Kaja – 1e
  • Maciszewska  Julia – 1e
  • Łabuda Kinga – 1e
  • Kaczówka Anna – 1e
  • Socha Małgorzata – 2a

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy.

Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu

Wielkim sukcesem uczennic II LO zakończyły się Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu szkół ponad gimnazjalnych. Trzeci rok z rzędu Mistrzynią Tarnowa na dystansie 50m stylem dowolnym została Karolina Schab z klasy 3e. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajęła  Zuzanna Derus z klasy 1f. Pierwsze miejsce i złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła Marcelina Warecka z klasy 1c. Ogromną niespodziankę sprawiły nasze dziewczęta zwyciężając w konkurencji sztafetowej 6x50m stylem dowolnym zostając Mistrzyniami Tarnowa. Dziewczyny płynęły w składzie: Karolina Schab, Natalia Gogola, Anna Nowak, Marcelina Warecka, Klaudia Żurawska, Zuzanna Derus oraz rez. Małgorzata Bąk.

WIĘCEJ INFORMACJI....

Mistrzostwa Tarnowa w tenisie stołowym

Uczennice naszej szkoły Julia Bojdo z kl. 2e i Karina Mikowska z kl. 1a zdobyły Mistrzostwo Tarnowa i Mistrzostwo Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym oraz wywalczyły awans do Finału Wojewódzkiego. Życzymy dalszych sukcesów.