Myśl jak naukowiec

Drodzy Uczniowie,

kwarantanna pozamykała nas wszystkich w domach i zmusiła do wielu zajęć w trybie zdalnym. Wiem, że być może jesteście zmęczeni tą formą pracy, ale już od dawna wraz
z dyrekcją przygotowywaliśmy dla Was ciekawe warsztaty. Nie chcę żeby obecna sytuacja przeszkodziła Wam w skorzystaniu z tych zajęć, szczególnie gdy rozwijać mają bardzo ważne na co dzień umiejętności. Wychodząc naprzeciw proponuję zatem udział w szkoleniu w formie online. Zachęcam Was abyście zapoznali się z ich opisem.

Dużo się teraz mówi o nauce - wszędzie pełno wykresów i doniesień o pracach nad szczepionką - ale czasem trudno się zorientować skąd te informacje się biorą i czy są wiarygodne. W szkole też pewnie słyszycie o wynikach konkretnych nauk, tak jakby były już gotowe i ostateczne, a mało o tym, jak się do tych wyników dochodzi.

Wraz z Fundacją Optimum Pareto przygotowaliśmy dla Was cykl warsztatów przedstawiających naukę z innej perspektywy. Chcemy opowiedzieć Wam o tym skąd nauka się wzięła, jak myślą i pracują naukowcy oraz jakie jest jej znaczenie we współczesnym świecie. Będziemy się skupiać zarówno na metodzie naukowej
i realiach pracy badawczej, jak i na rozwijaniu bardziej ogólnych, istotnych nie tylko w naukowym kontekście kompetencjach - krytycznym myśleniu i argumentacji.

Warsztaty obejmują domyślnie cztery ok. trzygodzinne spotkania online, lecz istnieje możliwość zorganizowania większej liczby krótszych spotkań. Trenerami warsztatów są specjaliści w zakresie argumentacji, inteligencji zbiorowej i filozofii nauki. Zajęcia będą miały niestandardową, interaktywną formę.

Rekrutacja potrwa do 3 kwietnia 2020. Pierwsze zajęcia odbędą się jeszcze przed Świętami.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na podany adres, e-mail: pedagogzso2@op.pl lub przez e-dziennik.
Chętnie udzielę szczegółowych informacji

Miejcie na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona!

Pozdrawiam serdecznie,
pedagog szkolny, Anna Zygucka