Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej rozstrzygnięty!

14 czerwca odbył się w 2 LO XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ.

Uczestnicy tej edycji konkursu, wznowionego po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, oceniani byli przez jurorów według trzech kryteriów: poprawność językowa, poprawność muzyczna oraz wyraz artystyczny.
Poziom wykonywanych utworów był wysoki i dość wyrównany.

Jury, w którego skład weszły panie nauczycielki tarnowskich szkół: germanistki oraz specjalistki w dziedzinie śpiewu ( p. Agnieszka Juśko, p. Bożena Wiatr -Traciak , p. Beata Chrobak , oraz tegoroczna absolwentka II LO - p. Paulina Ignac, uczestniczka XII edycji programu The Voice of Poland) przyznały, po ożywionych obradach, następujące miejsca:

1 miejsce: NIKODEM LIRO z Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkoli w Niecieczy
2 miejsce: MILENA MOZGOWIEC wraz z zespołem tanecznym ze Szkoły Podstawowej w Pawęzowie
3 miejsce: MILENA GĘBALA z V Liceum w Tarnowie
Wyróżnienie przyznano WERONICE BĄKOWSKIEJ występującej z zespołem „Undefined” z Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy dalszego rozwijania pasji muzycznych i językowych. Dziękujemy za dostarczenie nam wszystkim niezapomnianych wrażeń i zapraszamy za rok.

Organizatorki konkursu: Ewa Bochenek & Anna Karasińska