I miejsce II LO w grze STUDENT AGH

Uczniowie w składzie: Adrian Mol, Kacper Wrona, Igor Wulkowicz, Krzysztof Aksamit oraz Emilia Szczęch reprezentowali w finale trzynastoosobową drużynę klasy 3B. Wcielili się w rolę studenta podczas sesji egzaminacyjnej. Musieli wykonać szereg zadań oraz zdać pięć zaliczeń i pięć egzaminów. Przy tej okazji mieli możliwość zwiedzić Miasteczko AGH, zasmakować życia studenckiego, zaglądnąć do świetnie wyposażonych laboratoriów, a także poznać kadrę wykładowców. Wszystko pod okiem absolwenta naszej szkoły Jakuba Wardzały. Po zliczeniu uzyskanych ocen, okazało się, że aby wyłonić zwycięzcę, będzie potrzebna dogrywka. Po zaciętej i ekscytującej walce nasi studenci okazali się najlepsi, pokonując drużynę z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Nagrodą główną był dron oraz dwudniowe warsztaty naukowe organizowane przez Akademię Górniczo- Hutniczą, na które udamy się we wrześniu.

Gratulujemy zwycięzcom a Uczelni AGH dziękujemy za ogromną gościnność i niezapomniane wrażenia.

Opiekun drużyny: Edyta Ciuruś