Spotkania z nauką

Inspiracje naukowe dla nauczycieli

Pragniemy podzielić się z Wami doświadczeniami po przeprowadzonych zajęciach warsztatowych z młodzieżą w ramach „Spotkań z nauką”, które organizujemy od 2016 roku w naszej szkole. Mając za sobą dwa lata pracy, pomyślałyśmy, że trochę szkoda odkładać do szuflady to co zrobiłyśmy, ale może warto „przedłużyć życie” warsztatom nie tylko poprzez zamieszczenie galerii zdjęć w archiwum, ale również poprzez udostępnienie Wam scenariuszy i  materiałów z zajęć.

Część scenariuszy zawiera tylko wybrane elementy z warsztatów lub zagadnienia z jednego spotkania zostały podzielone na części z uwagi na ogromną ilość wprowadzanych treści i aktywności, stąd np. zajęcia „Mam tę moc! – jak lód przenosi skały?” to trzy oddzielne „inspiracje” dla Was: „Typy lodowców”, „Niszcząca działalność lodowców” oraz „Budująca działalność lodowców”.

Oczywiście, przygotowując warsztaty korzystałyśmy z wielu dostępnych materiałów w Internecie, tak więc nie przypisujemy sobie praw autorskich do np. rysunków, schematów, itp. zamieszczanych w materiałach.

Mamy nadzieję, że poprzez to co udostępniamy, zainspirujemy Was do twórczej i, jakże pasjonującej, pracy z młodzieżą!