IV edycja szkolnego turnieju debatanckiego

5.02.2024 odbyła się czwarta debata 4 edycji szkolnego turnieju debatanckiegoW pojedynku zmierzyły się drużyny: HOLMES ( Klaudia Matuszczak 3c, Szymon Pietras 2e, Natalia Myszka 2f, Karol Śledź 3c) oraz Funkcje Kwadratowe (Emilia Klich 3f, Martyna Pyrkowska 2f, Emilia Banek 2c, Amelia Poręba 2c).
Stosunkiem głosów 3:0 (208:154) wygrała strona opozycji, czyli drużyna Funkcji Kwadratowych.
Mówczyniami debaty zostały Emilia Banek i Amelia Poręba (obie zdobyły po 26,5 pkt)
Debata toczyła się wokół tezy: Patentowanie wynalazków hamuje rozwój cywilizacyjny.
Panel sędziowski tworzyli: Bartłomiej Ziaja (debatant, mistrz Tarnowa w @tarnowskaliga , absolwent @2lotarnow, dziennikarz @radiokrakow) Zuzanna Piotrowicz (debatantka, absolwentka IIILO, mistrzyni @tarnowskaliga i mistrzyni Polski w debatach) oraz Anna Lipińska (nauczycielka, opiekunka klubu debatanckiego @drugiedebatuje). #drugiedebatuje #drugiedebatujepoprostu #debatyoksfordzkie