Lekcja absolwenta klasy dwujęzycznej

W dniu 12.05 (piątek) naszą szkołę odwiedził zeszłoroczny absolwent klasy dwujęzycznej Mateusz Dudziński, który przyjął zaproszenie od swojego nauczyciela pani Pauliny Wełny do poprowadzenia lekcji w języku angielskim w klasie dwujęzycznej 1F.

Mateusz, obecnie student Prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, spędził 13 lat w Wielkiej Brytanii poznając kulturę, język i zwyczaje Brytyjczyków. Naukę języka angielskiego kontynuował w gimnazjum dwujęzycznym, a następnie w II LO pod skrzydłami pani Pauliny Wełny. Nawet będąc studentem, Mateusz wciąż rozwija swoją pasję do języka angielskiego realizując rozmaite szkolenia i kursy językowe.

Nasz gość przygotował niesamowicie ciekawą lekcję o tradycjach i kulturze Wielkiej Brytanii. Kult pubów, angielska herbata, popularne brytyjskie desery, angielski humor, pogoda oraz Jaś Fasola - to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone na zajęciach.

Uczniowie klasy 1F mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych dyskusjach, pracach w grupie oraz ćwiczeniach językowych przygotowanych przez naszego absolwenta. Spotkanie zwieńczył quiz dotyczący tematyki zajęć, dzięki któremu uczniowie mogli zdobyć przepyszne nagrody - prawdziwe angielskie łakocie.

Było to niezwykle cenne i nietypowe spotkanie dla naszej młodzieży. Cenne, ponieważ uczniowie zdobyli ogromną wiedzą na temat kultury Wielkiej Brytanii. Nietypowe, ponieważ spotkanie było prowadzone przez absolwenta tego profilu.

Dziękujemy i liczymy na ponowną wizytę!