Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w komiksie”

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Klasyka w komiksie”.

Cele konkursu:

• Popularyzacja książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
  • Propagowanie ilustracji i komiksu jako formy wypowiedzi artystycznej
  • Stworzenie młodym twórcom możliwości zaprezentowania swoich prac

WIĘCEJ INFORMACJI......

Autor: grzegorzg 2018-05-11

WARSZTATY WEEKENDOWE W RAMACH PROJEKTU MCHE

W związku z realizacją projektu pod nazwą „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania ”  zostanie przeprowadzony nabór uczestników do w/w projektu na  warsztaty weekendowe z przedmiotów: informatyka, matematyka ,matematyka z elementami rachunkowości  biologia, chemia, j. niemiecki,j. angielski, j.francuski  fizyka,  przedsiębiorczość .
Warsztaty odbywać się będą  w terminach:

• 18 – 20.05.2018 r. dla obszarów: fizyka AGH, informatyka AGH, chemia PK, język francuski UP, matematyka UJ, matematyka z elementami rachunkowości UEK, j.angielski UP, j.francuski UP
  • 25-27.05.2018 r. dla obszarów: matematyka UJ, język angielski UP, matematyka z elementami rachunkowości UEK, informatyka WSTiE, informatyka AGH, chemia PWSZ, język angielski
  • 8-10 czerwca 2018 r. dla obszarów: Matematyka UJ, Biologia UJ, Chemia PK, Informatyka WSTiE w Suchej Beskidzkiej, Przedsiębiorczość UEK, fizyka AGH, j.niemiecki UP
  • 15-17 czerwca dla obszarów: matematyka z elementami rachunkowości UEK

Uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w warsztatach są zobowiązani do zapoznania się   ze szczegółowym regulaminem, umieszczonym na stronie internetowej szkoły oraz dostępnym w sekretariacie szkoły  a także wypełnieniem załączonego  formularza zgłoszenia i złożenia go wraz wymaganymi dokumentami do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie:

• w przypadku warsztatów w dniach 18-20.05.2018 do poniedziałku tj 14 maja – ogłoszenie wyników – 15 maja
  • w kolejnych przypadkach do piątku 18 maja.

Decyduje kolejność zgłoszeń , ilość miejsc ograniczona. Nauczyciele odpowiedzialni za poszczególne obszary tematyczne:

• informatyka – p. Grabias
  • matematyka/ matematyka z elementami rachunkowości  – p. Ciuruś
  • biologia – p. Kozioł
  • chemia- p.Homińska
  • j.niemiecki – p. Krawczyk
  • j. angielski – p.Kapustka
  • j.francuski – p.Gawron
  • fizyka – p.Komorowski
  • przedsiębiorczość- p.Kostecka

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły 22 maja.

DOKUMENTY:

Autor: grzegorzg 2018-05-10

Zajęcia Międzyszkolnego Olimpijskiego Koła informatycznego

Z powodu odbywających się matur z informatyki w najbliższy piątek(11.05.2018r) zajęcia Międzyszkolnego Koła Informatycznego są odwołane, zapraszam na następne spotkanie 18.05.2018r.

Robert Zieliński

Autor: grzegorzg 2018-05-10

Recytujemy prozę francuską

26 kwietnia miał miejsce XVI Międzyszkolny Konkurs Recytacji Prozy Francuskiej. Przedstawicielami naszej szkoły było czworo uczniów z klasy 2a gimnazjum. Miło nam poinformować, że uczennice Gabriela Dumańska i Magdalena Stalicka zajęły wspólnie II miejsce, a Adrianna Paw zajęła III miejsce.

Gratulacje!

Autor: grzegorzg 2018-05-03

UWAGA! Zmiana podziału godzin

Informujemy, że po długim weekendzie majowym nastąpi zmiana planu lekcji. Wszystkich zainteresowanych proszę o zapoznanie się ze zmianami

Autor: grzegorzg 2018-04-26

Zaproszenie dla tegorocznych maturzystów

Zapraszamy tegorocznych maturzystów- absolwentów naszej szkoły wraz z osobami towarzyszącymi na pełen atrakcji koncert „ Małopolska dla Maturzystów”, który odbędzie się 23 czerwca 2018 r. ( sobota) o godz. 16:30 w TAURON Arena w Krakowie. Mam nadzieję, ze inicjatywa Województwa Malopolskiego jednocząca w tym muzycznym a zarazem edukacyjnym święcie młodych ludzi stojących u progu dorosłości, będzie najciekawszym wydarzeniem rozpoczynającym tegoroczne wakacje!
Wystąpią : Margaret, Kamil Bednarek i Afrometal. Wstęp bezpłatny!
Szczegóły związane z koncertem znajdują się także na stronie internetowej

Autor: grzegorzg 2018-04-26

LIGA ZADANIOWA GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNEGO

Zapraszamy uczniów naszego gimnazjum do udziału w MATEMATYCZNEJ LIDZE ZADANIOWEJ. Poziom trudności dopasowany będzie do uczestników, a za osiągnięcie wysokiej lokaty przewidziane są drobne NAGRODY. Jest to również doskonała okazja do PODNIESIENIA SWOJEJ OCENY Z MATEMATYKI. Zadania będą pojawiały się w internecie, a ich rozwiązania należy przesyłać drogą mailową na adres mistrzowska.liga.zadaniowa@gmail.com.

Pierwsza seria rozpocznie się 24.04.2018 i potrwa do 30.04.2018.

Zadania oraz więcej informacji można znaleźć na STRONIE INTERNETOWEJ LIGI .

Autor: grzegorzg 2018-04-24

Medal w Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy

Drużyna II LO w składzie: Kinga Łabuda (1e), Julia Maciszewska (1e), Justyna Oszust (1e), Kamil Chwaliszewski (1e) i Przemysław Łata ( 2e - kapitan)

zdobyła 2 miejsce

w XXVI edycji Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Opiekunem grupy była Pani mgr A.Starostka

Gratulujemy!