KONFERENCJA CHEMICZNA UJ

1 grudnia 16 uczniów  naszej szkoły pod opieką Pani Justyny Kopeć i Pani Pauliny Muchy uczestniczyło w III Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Temat tegorocznej konferencji to “Chemia - środowisko - człowiek. Blaski i cienie energetyki jądrowej oraz alternatywnych źródeł energii”. Uczniowie musieli przed konferencją przygotować plakaty naukowe wraz z ich streszczeniami, które zostały opublikowane w książce abstraktów. Podczas konferencji ich zadaniem była prezentacja plakatu oraz udzielenie odpowiedzi na pytania zadane przez Komisję w skład której wchodzili pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Chemii UJ. Spośród 40 plakatów naukowych - 5 zostało wyróżnionych, a w tym praca uczniów z klasy 3C: Krzysztofa Pietrasa, Karola Mroza oraz Rafała Gawron. Uczniowie wraz z nauczycielką odebrali nagrody. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję uczestniczyć w wykładach naukowych oraz zwiedzić laboratoria Wydziału Chemii UJ, a w drodze powrotnej już myśleli nad pracami na przyszły rok!