Spotkanie z nauką: grudzień 2023 “Co w skale piszczy?”

Dnia 16.12.2023 roku, w II LO miały miejsce kolejne zajęcia warsztatowe dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z teorią na temat skał. Dowiedzieli się, że skały mogą mieć różne właściwości oraz tego, że można je podzielić na trzy główne grupy. Spotkanie miało na celu nie tylko nauczenie uczestników rozpoznawania skał, ale także uświadomienie ich, co do złożoności procesów geologicznych i znaczenia skał w codziennym życiu.

Uczestnicy spotkania wzięli również udział w doświadczeniu chemicznym, które pokazało im, w jaki sposób możliwa jest identyfikacja skał wapiennych.

Ostatnim punktem zajęć było wykonanie gipsowych ozdób choinkowych.

Zajęcia warsztatowe "Co w skale piszczy?" okazały się nie tylko edukacyjne, ale również niezwykle interesujące dla wszystkich uczestników. Dzięki zajęciom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę, oraz cieszyli się z własnoręcznie wykonanych ozdób.