Piąta debata 4 edycji szkolnego turnieju debatanckiego

8.02.2024 odbyła się piąta debata 4 edycji szkolnego turnieju debatanckiego. W pojedynku zmierzyły się drużyny: Płaskoziemców ( Miłosz Młodziński 3a, Konrad Zawiłowicz 3a, Mateusz Chrupek 3a, Miłosz Czernik 3a)) oraz Pogromców PKB (Klaudia Matuszczak 3c, Michał Sumara 1c, Karol Śledź 3c, Zofia Pacura 1c).
Stosunkiem głosów 2:1 (165:157,5) wygrała strona opozycji, czyli drużyna Pogromców PKB.

Mówcami debaty zostali Mateusz Chrupek, Konrad Zawiłowicz i Klaudia Matuszczak - wszyscy uzyskali po 22,5 pkt.

Debata toczyła się wokół tezy: Należy popierać wykluczenie państw posiadających niski wskaźnik przestrzegania praw człowieka z międzynarodowych wydarzeń sportowych.

Panel sędziowski tworzyli: dr Borys Kuca (debatant, absolwent II LO, mistrz Tarnowa Tarnowska Liga Debatancka 2013, mistrz Polski w Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich 2014), Martyna Bąk (debatantka, uczennica II LO, vice mistrzyni TLD 2023) oraz Patrycja Babiarz (nauczycielka, koordynatorka Tarnowska Liga Debatancka).

Marszałkiem debaty był Jakub Lewandowski (1a), sekretarzem Emilia Jóźwiak (1f), fotorelację z debaty stworzył Miłosz Szczerba (1f).

#drugiedebatuje #drugiedebatujepoprostu #debatyoksfordzkie