Bezpłatne badania oceniające jakość postawy ciała

W dniach od 24 do 26 listopada 2021 (środa, czwartek, piątek) odbędą się w naszej szkole, bezpłatne badania oceniające jakość postawy ciała. W badaniach wezmą udział uczennice i uczniowie wszystkich klas pierwszych.

Badania zostaną wykonane przez pracowników oraz studentów Wydziału Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Głównym celem badań jest zdiagnozowanie słabych punktów postawy ciała i jakości podstawowych wzorców ruchowych u młodzieży.

Proponowane badania będą uwzględniały:

• ocenę ustawienia kręgosłupa,
  • ocenę symetrii ułożenia barków i miednicy,
  • symetrię obciążenia kończyn dolnych ciężarem własnego ciała,
  • ocenę wysklepienia stóp,
  • elastyczność wybranych grup mięśniowych,
  • ocenę wybranych wzorców ruchowych. Każda z badanych osób zostanie poproszona o wypełnienie kwestionariusza świadomości postawy ciała.

Wszystkie przeprowadzane badania są badaniami nieinwazyjnymi i nie obarczonymi ryzykiem efektów niepożądanych.

Dodatkowo każda z zainteresowanych osób otrzyma rezultat badania, którego wyniki zostaną indywidualnie omówione.

Uzyskane wyniki z przeprowadzonych badań zostaną poddane analizie statystycznej i wykorzystane zostaną w pracach magisterskich.

Wszystkie otrzymane wyniki nie będą ujawnione nikomu oprócz wykonawców biorących udział w projekcie i nie będą opublikowane bez zgody.

Prosimy o wydrukowanie zgody na udział w badaniu, wypełnienie jej i oddanie wychowawczyniom.