"Szkoła do hymnu"

Kolejny raz, wraz z innymi szkołami, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości (10 listopada) o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć całą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

W roku 2019 hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce, a w roku 2020 – mimo trwającej epidemii i nauki na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.