Kampania "Biała wstążka 2021"

W dniach od 29 listopada do 3 grudnia 2021 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie po raz dziesiąty organizuje w naszym mieście kampanię społeczną pn. „Biała Wstążka”. Jest to największa na świecie akcja społeczna przeciwko przemocy prowadzana jednocześnie w ponad 60 krajach.

Tegoroczna, tarnowska Kampania która będzie odbywać się pod hasłem „Przerywam milczenie i walczę o siebie”, ma na celu zwiększyć świadomość społeczną na temat zjawiska przemocy w rodzinie. Ambasadorem  kampanii jest Pani Anna Dudek, osoba, która w swoim życiu doświadczyła przemocy, a po ponad 30 latach zdecydowała się ją ujawnić. Aktualnie zachęca swoją postawą osoby doświadczające przemocy do walki o siebie. W tym celu wydała książkę pt. „Wygrać z mroczną przeszłością”, będącą zapisem jej osobistych  i bolesnych przeżyć, a jednocześnie przedstawia portret silnej kobiety, która wygrała  z traumatyczną przeszłością i za cel postawiła sobie niesienie pomoc innym skrzywdzonym osobom.

Przyłączając się do kampanii, w naszej szkole zaplanowaliśmy wiele wydarzeń, m.in.:

• projekcję filmów o tematyce antyprzemocowej i antydyskryminacyjnej
  • dyskusje o zjawisku przemocy, sposobach reagowania na nią w codziennym życiu
  • rozpowszechnianie informacji o zjawisku przemocy w rodzinie oraz możliwościach uzyskania pomocy
  • pojawienie się w przestrzeni szkolnej ulotek, plakatów informacyjnych
  • ważnym elementem obchodów kampanii będzie „Biały Dzień” piątek 3.12.2021, w którym prosimy wszystkich o przyjście do szkoły w białym ubraniu na znak sprzeciwu wobec wszelkich przejawów przemocy oraz solidarności z ofiarami

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kampanii, zainteresowania się tematyką.

Program tegorocznych wydarzeń, które odbędą się w Tarnowie znajduje się w poniższym załączniku.

Agnieszka Kaszycka, Anna Zygucka