2 dzień TYGODNIA HETMAŃSKIEGO - koncert dla Hetmana

W ramach Tygodnia Hetmańskiego 5 kwietnia miał miejsce niezwykły koncert przygotowany przez nauczycieli języków obcych. W koncercie wystąpili utalentowani uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali piosenki w językach nauczanych w II liceum. Mieliśmy okazję usłyszeć ciekawie zaaranżowane i starannie wykonane utwory muzyczne, ujmującą recytację wiersza w języku ukraińskim w wykonaniu Maryny oraz wzruszającą piosenkę zaprezentowaną przez Artema, pochodzących z Ukrainy.

W trakcie koncertu zostały ogłoszone wyniki konkursu Językowo z Hetmanem, w którym nagrodzono najlepsze zdjęcia łączące postać Hetmana z elementem językowym. Na zakończenie społeczność uczniowska wraz z uczestnikami konkursu i obecnymi nauczycielami wyśpiewała "Odę do Radości" w sześciu językach.

Wyniki konkursu Językowo z Hetmanem:

I miejsce: Aleksandra Toczek kl. 3e
II miejsce: Julia Babiarz kl. 2f