3 dzień TYGODNIA HETMAŃSKIEGO - zmagania sportowe

Czy Jan Tarnowski był wysportowany? Jako hetman i rycerz na pewno musiał prezentować imponującą tężyznę fizyczną i odznaczać się doskonałą kondycją. W nawiązaniu do jego osiągnięć, my jako spadkobiercy hetmana, postanowiliśmy uczcić 120 - lecie naszej szkoły konkursami  sprawnościowymi.  Uczniowie mierzyli się w wielu dyscyplinach – pływaniu, bieganiu na stadionie sportowym oraz w konkursach indywidualnych, a liczba 120 była obecna w każdej z konkurencji.

36 śmiałków z powodzeniem przepłynęło 120 basenów, natomiast 56 osobom udało się przebiec wspólnie 120 okrążeń na stadionie TOSIR. W kolejnych konkursach uczniowie dzielnie mierzyli się z liczbą 120 w „ kapkowaniu” , pompkach, odbiciach piłki siatkowej. Troszkę więcej czasu dwie drużyny musiały poświęcić na zdobycie odpowiedniej ilości koszy, wniosek z tego taki, że na lekcjach wf musimy popracować nad celnością :) Dziewczęta na koniec wykonały 120 „ gwiazd”.

W zmaganiach uczniów wspierało niezastąpione grono pedagogiczne. Pan Tomasz Hutniczak ramię w ramię pokonywał kolejne długości basenów, panie Barbara Wójcicka - Tokarczyk, Marta Świątek – Węc i Marta Porębska rozpoczęły wspólne okrążenia na stadionie, pani Iwona Mierzwa wspomogła drużyny w rzutach do kosza, a pani Małgorzata Klich wzmacniała wszystkich mentalnie.

Zawody zakończyliśmy wspólnym meczem siatkówki. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i wspólne świętowanie na sportowo! Hetman byłby  z Was dumny!

fot. Hanna Białas