4 dzień TYGODNIA HETMAŃSKIEGO - gra terenowa

7 kwietnia  zorganizowana została dla wszystkich klas pierwszych II LO gra terenowa. Uczennice i uczniowie musieli dotrzeć do pięciu punktów Tarnowa, zgodnie z otrzymaną mapą. W każdym miejscu wykonywali zadania związane zarówno z Hetmanem Tarnowskim, jak i przedmiotami przyrodniczymi: chemią, geografią i biologią. Za każde zadanie można było zdobyć 3 punkty oraz 1 bonusowy punkt za współpracę.

Oceniana była wiedza merytoryczna, szybkość (zorganizowanie, podział zadań) jak i kreatywność i zaangażowanie.

Zakończenie gry terenowej odbyło się na sali gimnastycznej. Każda klasa pierwsza odtańczyła taniec rycerski. Oceniana była głośność braw, synchronizacja i kreatywność.

W grze terenowej w ramach Tygodnia Hetmańskiego z okazji Jubileuszu 120 -lecia II LO:

Miejsce I zdobyła klasa 1b

Miejsce II – klasa 1f

Miejsce III – klasa 1a

Nagrodami były dyplomy, niepytajki dla całej klasy oraz słodkości.

Dodatkowo wręczono dyplomy i słodkie nagrody za punktowane miejsca w konkursie na krótki film z „Hetmańskim okrzykiem bojowym zagrzewającym do nauki”. W konkursie brały udział wszystkie klasy naszej szkoły.

Miejsca I nie przyznano (brak spełnienia wszystkich kryteriów konkursu)

Miejsce II - klasa 1e

Miejsce III, Ex æquo - klasa 2a oraz klasa 2e.

Na zakończenie młodzież odtańczyła „Belgijkę”.

Grę terenową przygotowały nauczycielki Zespołu Biologiczno - Chemiczno - Geograficznego.