5 dzień TYGODNIA HETMAŃSKIEGO - konkurs historyczny i plastyczny

Sława Hetmana Jana Tarnowskiego jako niezwyciężonego wodza i humanisty sięgała w XVI wieku poza granice Rzeczypospolitej.

Późniejsi absolwenci II LO, którego historię tworzą Cesarsko Królewskie II Gimnazjum Męskie im. Hetmana Jana Tarnowskiego oraz Prywatne Gimnazjum i Liceum Żeńskie im. Błogosławionej Kingi, też okazali się herosami, zapisując się na kartach historii.

Szczególną okazję do zaprezentowania swojej wiedzy na temat WIELKICH ABSOLWENTÓW II LO, miały uczennice i uczniowie zmagający się w Konkursie historycznym, zorganizowanym dla uczczenia 120 - lecia powstania naszej szkoły. Przedstawiciele wszystkich klas w zespołach dwuosobowych, przystąpili do rozwiązania quizu, w którym pytania odnosiły się do bohaterów z czasów I i II wojny światowej.

Najlepszymi w tym konkursie okazali się przedstawiciele:

klasy 2c (M.Hilgier i J.Sokołowski) - 1 miejsce

klasy 2e (A.Seruś i S.Stańczyk) - 2 miejsce

klasy 3a (J.Sumara i A.Wielgus)- 3 miejsce

W ostatnim dniu Tygodnia Hetmańskiego, został również rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny: II LO za 120 lat.

Laureaci konkursu to:

A. Korcyl - 1 miejsce