Warsztaty naukowe na AGH

W dniach 19-21 września 2022 uczniowie klasy 4B uczestniczyli w warsztatach oraz zajęciach w ramach głównej nagrody w konkursie Student Life. Maturzyści mieli możliwość poczuć się jak studenci: mieszkali w akademiku na Miasteczku Studenckim AGH, brali udział w wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach, wszystko pod czujnym okiem Pana Dziekana Grzegorza Michty. Dzięki uprzejmości Akademii Górniczo- Hutniczej zwiedziliśmy Cyfronet,  gdzie znajduje się jeden z najszybszych komputerów na świecie. Uczniowie dowiedzieli się jak programować roboty, co to są procesy spajania, i jak zobaczyć pojedynczy atom za pomocą mikroskopu. Brali udział w warsztatach rozwojowych na temat świadomości finansowej oraz jak porażkę można przekłuć w sukces. Bardzo dziękujemy Wydziałowi Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH za gościnność, a prowadzącym za wspaniałą atmosferę i ogrom przekazanej wiedzy.