Wycieczka do Wiednia

27 września 2022 r. 45 osobowa grupa uczniów naszej szkoły udała się ma trzydniowa wycieczkę do WiedniaPoznawaliśmy stolicę Austrii podążając śladami króla Jana III Sobieskiego, Fryderyka Chopina , cesarzowej Sissi, cesarza Franciszka Józefa ,podziwialiśmy dzieła malarstwa i sztuki zgromadzone w Belwederze, w Muzeum Historii Naturalnej oraz  w Albertinum. Dobra pogoda sprzyjała  rozkoszowaniu się architekturą Hundertwassera .pięknem ogrodów  Schönbrunnu letniej rezydencji Habsburgów oraz spacerom po eleganckich ulicach Starego Miasta  i po  Hofburgu .

W towarzystwie wiedeńskiego przewodnika smakowaliśmy niepowtarzalny klimat Wiednia poznaliśmy historię Austrii. Wiesienką na torcie Sachera  było oglądanie panoramy miasta z wieży Katedry Sw. Szczepana

Wróciliśmy zachwyceni, bogatsi o nowe przeżycia, o nowe wrażenia, z postanowieniem ,że jeszcze tu kiedyś wrócimy… .

Opiekunami grupy były : p. E. Bochenek p. M. Bielecka oraz p. E. Sroka