Warsztaty Młodego Naukowca

W dniu 19 listopada uczniowie klas 3c i 4c mieli możliwość uczestniczyć w "Warsztatach Młodego Naukowca" organizowanych wspólnie przez Katedrę Chemii ANS w Tarnowie oraz Fundację Edumocni.

W czasie 4-o godzinnych warsztatów z fizyki uczniowie zgłębiali tajniki przepływu prądu elektrycznego, samodzielnie konstruowali proste układy, w których płynął prąd, potwierdzali też doświadczalnie prawo Ohma i prawa Kirchoffa. Kolejne 4 godziny upłynęły nam również w iście naukowej atmosferze, gdzie (dosłownie) mogliśmy poczuć klimat pracy w laboratorium chemicznym. Uczestnicy zajęć mieli możliwość sprawdzić reaktywność metali, potwierdzić charakter chemiczny tlenków, dokonać identyfikacji substancji czy też wykrywać kationy w rozworze.

W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować organizatorom i prowadzącym - przede wszystkim p. mgr Iwonie Karoń, pracownikowi Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz p. mgr Markowi Lipińskiemu, nauczycielowi fizyki w I LO im. Kazimierza Brodzińskiego, za zaangażowanie, poświęcony czas i ogrom przekazanej wiedzy.

Uczniom biorącym udział w zajęciach dziękuję za wytrwałość i gratuluję osiągniętych wyników. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja powtórzyć takie zajęcia - naprawdę było warto.

Alicja Noga

Nauczyciel chemii II LO