Chemiczno-geograficzne spotkanie z nauką

W dniu 10 marca kolejny raz gościliśmy w naszej szkole uczniów ze SP nr 15 w Tarnowie, którzy wzięli udział w warsztatach pt. "Uwaga! Awaria!" w ramach cyklu "Spotkań z nauką." W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o rodzajach współczesnych zanieczyszczeń środowiska (naturalnych jak i związanych z działalnością człowieka) oraz poznać sposoby ich usuwania. Młodzi naukowcy mieli okazję zobojętnić kwas wprowadzony do zbiornika wodnego na skutek wypadku cysterny, usuwać zanieczyszczenia ropopochodne z wody a także zbadać właściwości gleby związane z wchłanianiem substancji chemicznych. Wykonali również plakat na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów ich ograniczania / usuwania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i chęć poszukiwania wiedzy i zapraszamy na kolejne spotkanie w kwietniu.

Alicja Noga, Joanna Małecka