Kiermasz “Daj rzeczy drugie życie”

• Celem naszej akcji jest uświadomienie uczennicom i uczniom naszej szkoły korzyści wynikających z idei “zero waste” i koleżeńskiej “wymiany” towarów (symboliczna cena przedmiotów pozwoli na zakup książek do biblioteki szkolnej).
  • Organizatorem akcji charytatywnej jest klasa 2a i biblioteka szkolna. W ramach akcji zbieramy drobne przedmioty codziennego użytku typu: gry, puzzle, książki, maskotki, pluszaki, bibeloty, biżuterię, skarbonki, artykuły szkolne, płyty CD, DVD, pendrivy, etc. (przedmioty oczywiście muszą być sprawne, czyste i niezbyt duże).
  • Każdą z przyniesionych rzeczy będzie można kupić w bibliotece szkolnej za symboliczne 5 zł.
  • Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup nowości do biblioteki.

Przebieg akcji:

• Akcja będzie odbywała się od 12 do 21 kwietnia 2023 r.
  • Każda chętna osoba może dostarczyć przedmioty do 5 kwietnia (do biblioteki szkolnej lub do klasy 2a).
  • Od 12 kwietnia będzie można zakupić przyniesione przedmioty (biblioteka - długie przerwy).
  • 21 kwietnia na przerwie 15 minutowej pod popiersiem hetmana na 1 piętrze zostanie zorganizowany kiermasz, na którym będzie można kupić przedmioty, które wcześniej nie zostały sprzedane.