Międzynarodowe Święto Frankofonii

Konkursy, degustacje, projekcje filmów i piosenki francuskie- tak wyglądał Tydzień Języka Francuskiego w naszej szkole.

W dniach 20-28.03.2023 r., obchodziliśmy  Międzynarodowe Święto Frankofonii na lekcjach języka francuskiego. Odkrywaliśmy smaki kuchni francuskiej i poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących krajów frankofońskich. Towarzyszyła nam dobra zabawa oraz emocje konkursowe.  Po raz pierwszy odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, w którym I miejsce zajęła Gabriela Pęcak z klasy 4a, II-miejsce ex aequo Aleksander Szeląg i Karol Folta z klasy  1e,   III miejsce Bartosz Pięta z klasy 3a.

Sporo wrażeń dostarczył I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Francuskim. Uczestnicy prezentowali fragmenty książki “ Mikołajek” Rene Goscinnego. Laureatką I miejsca została Aleksandra Wiejaczka  z klasy 2f, II miejsce zajęła Julia Gibuła z klasy 3f, III miejsce przypadło ex aequo Oliwii Stępkowskiej z klasy 3f i Martynie Niedzieli z klasy 4f. Wyróżnienie otrzymała  uczennica klasy 1f Aleksandra Gładysz oraz Emilia Klich z klasy 2f. FÉLICITATIONS!