Dzień Morza: kiermasz niebiesko-białych ciast i babeczek klasy 2E

Dziś odbył się w naszej szkole kiermasz niebiesko-białych ciast i babeczek z okazji Dnia Morza. Całe wydarzenie zostało przygotowane przez klasę 2E, której składamy serdeczne podziękowania za głębokie zaangażowanie w akcję. Społeczność szkolna miała szansę spróbować domowych wypieków wykonanych przez uczniów klasy 2E. Było w czym wybierać! Słodkości przyciągnęły tłumy uczniów i z pewnością osłodziły wszystkim czwartek Kolor niebieski dominował nie tylko wśród ciast, ale również wśród ubioru uczniów- w ramach wspólnego celebrowania tego ważnego dnia, społeczność szkolna założyła niebiesko-białe ubrania. Głównym celem akcji było uświadomienie, że ochrona ekosystemów morskich jest obowiązkiem nie tylko instytucji, ale również wszystkich dookoła. Fundacja Mare walczy o przyszłość, w której społeczeństwo będzie posiadać wrażliwość i świadomość ekologiczną oraz żyć w harmonii z morzami i oceanami. Morza i oceany stanowią aż 70% naszej planety! Przyszłość jest w naszych rękach!
Środki zebrane podczas dzisiejszej akcji zostaną przekazane właśnie fundacji Mare zajmującej się ochroną wód morskich oraz sprzątaniem Bałtyku. Dziękujemy wszystkim za udział w kiermaszu!Było pysznie i pożytecznie!

Organizator oraz opiekun akcji:
pani Paulina Wełna - wychowawca klasy