Wycieczka do Wrocławia

W dniach 11 - 13 września młodzież z klas IIIa, IIc, IIIb, IIf, IIIc wzięła udział w wycieczce do Wrocławia. W ciągu trzech dni uczennice i uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać niezwykłe miejsca stolicy Dolnego Śląska.
Zobaczyli m.in. Stare Miasto: Rynek z Ratuszem i Kamienicą Pod Złotym Słońcem, Plac Solny, Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela i Muzeum Archidiecezjalnym, Ossolineum, Aulę Leopoldinum Uniwersytetu Wrocławskiego.
W drugi dzień przyszedł czas na obejrzenie terenów zielonych, czyli „płuc Wrocławia” - Hali Ludowej z Pałacem Czterech Kopuł, Parku Szczytnickiego z Ogrodem Japońskim oraz słynnego wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z niesamowitym Afrykarium. Po południu można było naukę połączyć z zabawą w Hydropolis - interaktywnym muzeum wody.
Trzeci dzień przyniósł wspaniałą pogodę i wędrówkę po części miasta, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Uczestnicy mogli podziwiać Plac Wolności, Dzielnicę Czterech Wyznań z imponującą Synagogą pod Bocianem, Narodowe Forum Muzyki i jego zaskakujące architektoniczne rozwiązanie „box in box”. Posłuchali opowieści o fascynującej katedrze pw. Św. Marii Magdaleny kościoła Polskokatolickiego w RP. Ostatnim punktem programu był wyjazd na taras widokowy Sky Tower - najwyższy (bez iglicy) budynek w Polsce.
 Wycieczka zaowocowała niezwykłymi wrażeniami, międzyklasową integracją, poszukiwaniami słynnych wrocławskich krasnali.